Amigurumi Panda Çanta Yapılışı

Cumartesi, Nisan 8, 2017 0 No tags Permalink

Son dönemlerin modası olan ve kombinelere renk katan amigurumi çanta, sizinde çok hoşunuza gidecek. Yapılışı hem keyifli hem de oldukça kolaydır. Evde kalan artık iplerinizle de rahatlıkla örebileceğiniz birçok farklı modelleri de mevcuttur.  Çocuklarınız için örebileceğiniz gibi kendiniz içinde örüp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çocuklarınız için seçmiş olduğumuz bu modeli yapıp hediye edebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılan, verilen hediyeler çok daha özel ve kıymetlidir.

Amigurumi tekniği ile yapılan çantalar arasında en çok tercih edilenlerden biri de sevimli panda çanta yapılışımodelidir. Çok şık ve sevimli olan bu modeli örmek oldukça kolay ve keyiflidir. Tığ işi bilen ve el becerisi olan her bayan rahatlıkla örebilir.

  Tığ işi amigurumi panda çanta yapılışı için gerekli malzemeleri öncelikle söylemekte fayda var. Amigurumi çanta yapılışı için siyah ve pembe keçe, siyah ve beyaz kalın örgü ipi, tığ, iğne, makas ve fermuar bu model çanta örmek için yeterli olacaktır.

Malzemelerinizi tedarik ettikten sonra örmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle beyaz kalın iple pandanın arka ve ön yüzünü yuvarlak bir şekilde örelim. Daha sonra ise pandanın ön yüzüne siyah keçe ile göz ve burun parçaları kesip dikelim. Pembe keçeden ise yanaklarını kesip ön yüzüne dikelim, siyah ip ile ağzını işleyelim. Siyah iple iki parçadan ördüğümüz kulaklarını pandanı arka yüzünün iç tarafından dikelim. Daha sonra ise iki parçayı karşılıklı birleştirelim ve fermuar boşluğu kalacak kadar yer bırakıp sık iğne ile birbirine tığ ile birleştirelim. En son ise fermuar için bıraktığınız boşluğa fermuarı dikelim. Artık çantamız hazırdır. İster kendiniz spor bir kombine ile kullanın isterseniz çocuğunuza hediye edin.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler