Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Perşembe, Nisan 20, 2017 0 No tags Permalink

Fırın ve ocak seçimi, buzdolabı seçimi derken evimizin olmazsa olmazlarından çamaşır makinesi seçiminize yardımcı olmak için dikkat etmeniz gerekenlere değinmek istedik ve sizler için araştırdık. Son dönemlerde iki tip çamaşır makinesi mevcut: önden doldurmalı ve üstten doldurmalı. Evinizde makine için ayıracağınız mekana göre kapağın önden mi yoksa üstten mi açılabilir olacağına karar verebilirsiniz. Uzun ömürlü ve kullanışlı olması hem maddiyatımız hem de rahatça kullanmamız için doğru seçim yapmak çok önemli.

Önden doldurulan çamaşır makineleri:

* Yerden kazanmak için üst kısmına da kurutucu yerleştirebilirsiniz.

* Daha hassas yıkamalar için de uygundur.

* Daha az su tüketir.

Yukardan doldurulan çamaşır makineleri:

* Daha ucuzdur ama enerji kullanımı daha fazladır.

* Yerden kazanmak için her yere yerleştirilemeyebilir.

 Çamaşır makinesi alırken aşağıdaki noktaları gözönünde bulundurmakta yarar var:

* Program ve ek fonksiyonların kullanışlı olması. Ön yıkama ve kire göre süre ayarlama opsiyonları tercih edilebilir. Çok kirli olmayan çamaşırlar için hızlı yıkama programı da olmalıdır.

* Evdeki bireylerin alışkanlıklarına göre ideal kg kapasitesi ve sıkma devri seçimi (tercihen 800-1200 civarı idealdir)

* İleride su sızdıran ve gövdeyi çürüten,sürekli deterjan artığı bırakan deterjan çekmeceleri başa bela olabilir. Çıkarılıp takılabilir çekmeceli modelleri tercih ediniz.

* Yıkama ve sıkmadaki ses düzeyi de satınalma da belirleyicidir. Çok gürültülü makineleri belirli saatlerden sonra kullanamayabilirsiniz.

* Bazı zaman ayarlı çamaşır makineleri, sizin istediğiniz saatte yıkamaya başlar, böylelikle siz dışarıdayken çamaşırların makinede kalmasını önlemiş olursunuz. Çamaşırları asmak için işten veya dışardan dönüş saatinize göre makinenin başlamasını sağlayabilirsiniz.

* Çamaşır makinelerinin çalışma esnasında makinenin açılmasını engelleyecek otomatik bir kilit sistemi vardır. Güvenlik açısından mutlaka teyit ediniz.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler