Dantel Bohça Örnekleri

Cumartesi, Temmuz 30, 2016 0 No tags Permalink

Çeyiz hazırlığın da nişan döneminde en önemli sunumlardan birisi de nişan alışverişi ve düğün alışverişin de onları güzel bir şekilde sunduğumuz dantel bohça örnekleridir. Diğer dantel çeşitlerinde bir kaç takım falan yapılma imkanı varken bohçanın tek ve özel oluşu yönünden bohça örneği biraz daha zor karar verilen dantellerdendir. Halk dilinde genelde gelin ve damat bohçası olarak da sıkça duymuşuzdur.

dantel damat bohçası modeli

Her dantel modelinde olduğu gibi bohça modellerin de de bir çok farklı çeşit ve stil vardır. Sırf dantel olarak örülen bohça, kumaşa geçmeli olarak hem ortaya hem bohçanın kenarına örülen bohça, sadece dört kenarından tek bir köşesine üçgen şeklinde uç olarak örülen bohça yada kumaş yada saten bohçanın kenarına sadece kenar ucu olarak örülen bohça.

satene geçirilmiş dantel gelin damat bohçası

Bunlardan günümüzde daha sık olarak bohça kenarı olarak tek köşesine yapılan dantele sarılarak hazırlanan bohçalara rastlıyoruz. Hata artık bunları bohçaya sardırırken kurdeleler,taşlar,simli iplikler ile de süslenip çok şık görünümlü hale getirilip hazır olarak satılan bohçaları emek ve görünüş olarak çok daha şık olarak karşımıza çıktığını görünüyoruz.

oymalı dantel bohça örneği

Çeyiz hazırlığı yapan birinin bohçası olmazsa olmazıdır. Bu yüzden de bu sefer bu konuya değinmek istedim. Sizler için en şık dantel bohça örneklerini araştırıp galerimizde sizler için paylaştım. Gelin damat bohçası yapmadan bunlara göz atmayı sakın unutmayın. İlk izleniminiz bohçanızla göz kamaştırsın.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler