Dantel Havlu Kenarı Modelleri

Çarşamba, Ağustos 10, 2016 0 No tags Permalink

Kız çeyizi evlenene kadar bitmez derler. Günümüzde ne kadar kendinden güpürlü veya desenli yeni tarz ve model değişik havlular olup dantele gerek kalmayan modeller çoğalsa da çoğumuz dantelli havlulardan vazgeçemeyiz. Kız çeyizlerinin olmazsa olmazlarından dantel havlu modelleri. Artık erkek çeyizlerine de bayanlar kadar çok olmasa da özellikle bohçalar için de havlular yapılabiliyor. Bir de nişan bohçalarında kullanılmak üzere oldukça ağır hatta hatta havlunun üzerine de piko ile yerleştirilen ve hemen hemen neredeyse havlunun yarısını görsel olarak en şık şeklinde kaplayan havlu kenarı örnekleri yapılıp uygulanmakta.

en yeni dantel havlu kenarı modelleri

Bir çeyizde havlu miktarı ve havlu kenarı modeli ne kadar çok ise o çeyiz o oranda kıymetlenir. Çeyizde genellikle el işi ürünlere daha çok ağırlık veriliyor ve el işi olmayan çeyiz kötü olarak nitelendiriliyor.  Hanımlar iğne oyası, hazır dantel, boncuklu ve halkalı oya modelleri üzerine pek çok model türetmişler. Genellikle sade beyaz havlulara kalın şekilde piramit dantel işlenmekte. Sade havluların kenarı altın sarısı veya parlak gümüş renkli danteller ile oldukça hoş süslenmektedir. Bunlara parlak kurdeleler ile ilave edilen  süsler oldukça gösterişli olmasını sağlıyor.

bohçalık havlu kenarı örnekleri

Havluların kenarına olduğu gibi alt köşe kısmına da eklenen çiçek figürleri de oldukça hoş. Bazen hazır dantellerle yapılan kenar süslemesi, bazen kurdele ile yapılan çiçek figürleri ile süslenebiliyor. Çiçek motiflerin yanı sıra çarkıfelek, kelebek gibi motifler de oldukça seviliyor. Havlu işlerinde genellikle iğne oyası ile yapılan modeller ağır model diye nitelendirilen kaliteli el işi sınıfına giriyor.

Görsellerde sizler için topladığımız modelleri tek tek inceleyip bakabilirsiniz. Bu modeller size yardımcı olacaktır.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler