Düğün Danışmaları İle Hayatınızı Kolaylaştırın

Cumartesi, Mart 18, 2017 0 No tags Permalink

 Herkes masal gibi bir düğün hayal eder. Büyülü gelinliklerin ve damatlıkların içinde, tüm konukların gülümsediği, müziğin kusursuz olduğu bir sahne canlanıyor gözlerinizin önünde, biliyoruz. Her anını özel düşündüğünüz, her dakikasını ayrı hesapladığınız ve tüm olarak hayal ettiğiniz başka bir dünya düğününüz sizin için, bu da bir gerçek. Ama unutmayın, hayal ederken hiç zorlanmadığınız bu organizasyon yaklaştıkça zorluklar da gün yüzüne çıkmaya başlayacak.Stresli ve yoğun bir iş hayatına sahip olan çiftlerin düğünle ilgili her detayı düşünmesi mümkün olmuyor.İşte burada düğün danışmanları devreye giriyor.

Tanıdıklarından yardım isteyen çiftlerin, herkesin farklı fikir sunmasıyla, kafaları daha da çok karışıyor. Bu şekilde hazırlanınca da eksikler çıkıyor ve düğün gününde bile stres, çiftlerin yakasını bırakmıyor. Eğlenceyi de etkileyecek olan bu süreç, yeni hayatınıza huzurla başlamanıza engel oluyor. Bunları  yaşamadan, kusursuz bir düğün organizasyonuna sahip olmak aslında çok kolay. Düğün danışmanları, bu gibi stres ve sorunlardan sizi kurtarmak için hazırlar. Tek yapmanız gereken bütçenizi ve hayalinizdeki düğünü anlatmanız. Aklınıza gelebilecek her detayla ilgilenen düğün danışmanları, her şeyin istediğiniz gibi olması için en faydalı yardımı etmeye hazırlar.

Tarzınıza uygun müzik seçimleri, yeteneğinize göre dans seçenekleri, bütçenize uygun mekan ve tema seçenekleri, mekan süslemeleri, yemek ve kokteyl servisi, nikah şekerleriniz, düğün fotoğrafçısı, düğün video çekimi ve aklınıza gelebilecek binlerce detayın uzmanı düğün danışmanlarıdır. Kendinizi yormadan, sadece isteklerinizi belirterek rahat ve huzurlu bir düğün hazırlık süreci geçirebilirsiniz. Size verecekleri en büyük tavsiye ise sadece eğlenmeniz ve mutlu olmanız. Stres ve telaş dolu bir düğün hazırlığı geçirmektense, siz de güvendiğiniz bir düğün danışmanı arayıp, onunla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Düğün Asistanı Ne İş Yapar?

Düğün Asistanı:  firma sahibi, kendi düğünü için hazırlanırken yaşadığı aksaklıklar ve stres yüzünden; “Keşke tüm bu yaptıklarımızı bizim için yapan, güvenebileceğimiz biri olsa da tüm kontrolü ona bıraksak ve biz sadece tadını çıkartsak” dediği için, kendini böyle bir işe adamaya karar vermiş. Kendi yaşadıklarını başkalarının yaşamaması için düğün hazırlığınız boyunca sizin için her şeyi düşünüyor ve hayallerinizi gerçekleştiriyor.

Mesleğin Tanımı : Belirli bir kaynak ve müşterinin stiline uygun olarak,müşterinin istekleri doğrultusunda, bir düğünü çekip çevirmekle ilgili sayısız detayı planlayıp, organize eden kişidir.

Gereken Eğitim Düzeyi : Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Meslek Ana Grubu : Teknisyenler, Teknikerler Ve Yardımcı Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Alt Ana Grubu : İş Ve İdare İle İlgili Yardımcı Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Grubu : İş Hizmetleri Aracıları

Meslek Birim Grubu : Konferans Ve Etkinlik Düzenleyiciler

Mesleğin Niteliği : Düğün Organizatörü; İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:
-Müşterinin isteklerini belirlemek.
-Bu doğrultuda;-düğün yeri seçimini yapmak.
-davetli listesini ve masalara oturma planını hazırlamak
-düğün yemeği ve pasta seçimini yapmak.
-düğün arabasını ayarlamak

-çiçekçiyi ayarlamak
-fotoğrafçıyı ayarlamak
-müzik grubunu ayarlamak
-nikah şekeri ve davetiyeleri ayarlamak
-gelinlik ve dancaktlık seçimine yardım etmek
-kuaförü ayarlamak

-balayını ayarlamak
-vb.gibi ayrıntıları organize ederek düğün gününde hepsinin eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak

gibi görev ve işlemleri yerine getirir.

Meslek seçimi insanın hayatında vereceği en önemli kararlardan biri. Günümüzün büyük bir kısmını mesaide geçiriyoruz. Seveceğimiz, kendimize uygun bir meslek seçmezsek iş, işkenceye döner.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler