Düğün Organizasyonu

Pazartesi, Ocak 2, 2017 0 No tags Permalink

Hemen hemen her genç kız düğün ve evlilik hayali kurar. Hayatlarında bir kere yaşayacakları bu günün kusursuz olması onlar için çok önemlidir. Küçük problemler çıkabilse de iyi bir düğün organizasyonu ile bütün problemlerin üstesinden gelinebilir.

Peki, iyi bir düğün organizasyonu nasıl yapılır?

İsteklerinizi konuşun

Düğününüz ile ilgili fikirlerinizi ve isteklerinizi müstakbel eşinizle ve ailenizle konuşun. Genel hatlarıyla nasıl bir yerde düğün yapmak istiyorsunuz, ne kadar bütçe ayıracaksınız, nasıl bir iş bölümü yapacaksınız belirleyin.

Yapılacaklar listesi oluşturun

Davetli listesinin belirlenmesi, düğünün yapılacağı mekânın araştırılması, alışveriş listesi, düğün pastasının seçilmesi, yemek şirketiyle görüşülmesi gibi yapılması gereken her şeyin bir listesini yaparak gözden kaçmalarını engelleyebilirsiniz. Daha önce düğün organizasyonu nasıl yapılır konusunda fikri olan arkadaşlarınızla görüşerek onlardan fikir alın.

Kişi sayısını belirleyin

Hazırlıklarınız kişi sayısını belirlemeniz ile başlar. Seçeceğiniz mekânın kapasitesi, yemek şirketi ile yapacağınız görüşmeler, davetiye sayınız düğününüze davet edeceğiniz konuklarınızın sayısını belirledikten sonra netlik kazanır.

 

Düğün tarihi ve mekânını belirleyin

Bu mutlu gününüz için istediğiniz tarihi belirledikten sonra düğün mekânları ile görüşmeler yapın. Yaz gelini olmak istiyorsanız yoğunluğun çok olmasından dolayı istediğiniz mekânı, istediğiniz tarihi seçebilmek için mutlaka 5-6 ay önceden görüşmelerinizi tamamlayın. İstediğiniz kavram, oturma düzeni, yemek ve içkiler hakkındaki konuları görevlilerle ayrıntılı bir şekilde konuşun. İsteklerinizi net bir şekilde açıklayın ve yerine getirileceğinden emin olun.

Gelinlik modelinize karar verin

Bütün mağazaları tek tek gezmek yerine öncelikle vücudunuza ve tarzınıza uygun, sizi bütünüyle yansıtacak, yıllardır hayal ettiğiniz birkaç gelinlik modeline karar verin. Alışveriş için tüm bu modelleri bir arada görüp deneyebileceğiniz mağazaları tercih edin. Gerekirse bu konuda bir profesyonelden yardım alabilirsiniz. Gelinlik modelinize karar verdikten sonra üzerinize kusursuz bir şekilde oturması için düğüne 3 ay, 1 ay ve 15 gün kala gelinlik provalarınızı tekrar etmelisiniz. Düğün organizasyonu sürecinde girdiğiniz stres birkaç kilo kaybetmenize sebep olabilir.

Ayrıntıları belirleyin

Düşündüğünüz konsepte uygun olarak davetiyenizi, düğün pastanızı, düğün şarkılarınızı, düğün çiçeklerinizi, gelin buketinizi, gelin arabanızı, düğün fotoğrafçınızı belirleyin. Yemek şirketi ile düğününüz için uygun bir menü oluşturun. Eğer mümkünse yemeklerin lezzetini test edin. Düğün günü gideceğiniz güzellik salonu ile düşündüğünüz saç modeli ve makyaj hakkında fikir alışverişinde bulunun. Düğünden önce bir prova yapılmasını isteyin. Cilt, saç ve vücut bakımınızı yaptırın.

Organizasyon şirketleri ile görüşün

Eğer hala kafanızda ‘ güzel bir düğün organizasyonu nasıl yapılır? ‘ sorusu var ise sizin için tüm bunlarla profesyonel bir şekilde ilgilenebilecek bir organizasyon firması ile görüşebilirsiniz.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler