Fon Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Salı, Şubat 13, 2018 0 No tags Permalink

Perde nasıl seçilir konusu daha önce size detaylı olarak anlatmıştık. Bir de perdenin fon perde modasına da değinmeden olmaz. Ev dekorasyonunda aldığınız eşyalar, mobilyalar kadar onlara eşlik eden ve tamamlayan perde, halı, avize ve dekoratif eşyalarda bir o kadar önem taşımaktadır. Bunların hepsinin uyum içinde olması ve birbirini tamamlaması ile şıklık kazanılabilir.

Bunun için eşyalarınızı seçerken gösterdiğiniz özenin aynısını perde, halı ve aksesuar seçerken de göstermelisiniz. Sade alınan mobilyalar şık bir fon perde sayesinde çok daha farklı ve gösterişli bir hale gelebilir. Aynı zamanda oldukça şık olan mobilyalar yanlış fon perde seçimi ile oldukça kötü bir hal alabilir. Bunun için fon perde, tül perde seçimini yaparken dikkatli olmalı ve doğru kararlar vermelisiniz. Bunun için birkaç püf noktasına uymanız ve bunları hayata geçirmeniz yeterli olacaktır. Aşağıda fon perdesi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar ile ilgili birkaç püf noktasını sizler ile paylaştık.

Fon perde seçerken dikkat edilmesi gerekenler

  • Küçük odalarda açık renk fon perde kullanmak odanın daha geniş ve ferah olmasını sağlar. Bunun içine eğer odanız dar ise koyu renk yerine açık renk fon perde tercih ediniz.
  • Koltuklarınız, halılarınız aşırı hareketli, çiçekli veya desenli ise perdeleriniz de hareketten ve desenden uzak durunuz. Her zaman için bir taraf desenli olurken diğer tarafın sade ve göz yormayan şekilde olmasına özen gösteriniz.
  • Duvar renginiz ile aynı tonda perde seçmeyiniz. Bu fon perdenizin ortaya çıkmasını ve kendini göstermesini engeller. Bunun için duvar rengi ile zıt renkleri tercih ediniz.
  • Dekoratif ürünleriniz ve aksesuarlarınız gümüş ile perdelerinizde de gümüş detaylar bulundurabilirsiniz. Aynı şekilde gold ise de gold detaylar bulundurmanız ortama hem hava katar hem de bütünlük sağlar.
  • Seçtiğiniz fon perde ile mobilyalarınız, aksesuarlarınız, halınız, avizeniz uyum içinde olmalıdır.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler