Nişan Hazırlığında Yapılması Gerekenler

Salı, Ağustos 2, 2016 0 No tags Permalink

En güzel anınız olarak yıllar boyunca hatta çocuklarına bile gülümseyerek anlatacağınız düğününüze yalnızca bir adım kaldığı nişan hazırlığı. Birbirinizin bir takım huylarını yeniden keşfedebileceğiniz bir dönemdir Nişanlılık devresi, hazırlıklar artık hızlandığından dolayı ufak tefek streslerin yaşanabileceği bir dönemdir. Ama siz siz olun asla yerli yersiz olaylarda müstakbel eşinizin kalbini kırmayın. Şu andan itibaren her anınızın, koşuşturmanızın ve hatta stresin bile keyfini çıkarın. İleride bunları gülecek anımsayacak bir hikayeniz olsun.

Nişan yeri seçimi,
Bazı aileler nişan yeri olarak ev ortamını tercih ederken, kimileri seçimini sosyal mekanlardan yana yapar. Ev tercih edilirse, tören kızın evinde gerçekleşir. Nişan töreninde aile yakınları karşılıklı olarak ilk kez tanışacağından mekanın sıcak bir ortam olması daha iyi olur.

nişan yüzüğü seçimi

Nişan yüzüğü,

Alyanslar iki insanın hayatları boyunca en uzun kullandıkları takılardır. Hayatınız boyunca en şık ve anlamlı aksesuarlarınız olacakları ve her bakışta o güzel gününüzü hatırlatacakları için alyanslarınızı içinize sinerek alın.Geleneklerimize göre yüzükler damadın geline, gelinin damada hediyesi şeklinde karşılıklı olarak alınır. Karar verme aşamasında kafanızın karışacağı şüphesizdir.

Kuyumcuların sundukları alternatifler o kadar zengin ve çeşitlidir ki birbirinden güzel alyanslar arasından seçim yapmanız hayli zor olacaktır. Asil ve zarif bir tek taş mı, yoksa modern tasarımlı beyaz altın bir alyans mı? Seçim sizin Tercihinizi ne yönde yaparsanız yapın, hayatınız boyunca vazgeçilmez bir takınız olacakları için, her zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz, giyim tarzınıza uyan bir seçim yapmanızı öneriyoruz.Kuyumcuya birbirinizin yüzükleri içerisine isimlerinizi ve nişan tarihinizi yazdırmayı unutmayınız.

nişan elbisesi nasıl seçilmelidir

Nişan elbisesi seçimi

İşte muhteşem gözükmeniz gereken bir gece daha Gelin hanım, düğün gecenizde beyazlar içinde olacağınıza göre, nişan gecenizde iddialı ve canlı renkleri kullanabilir Sakın siyah bir tuvaleti tercih etmeyin.Nişanınız evde yapılacaksa tabii ki sade ve şık bir elbiseyi tercih etmelisiniz. Damat beyin de şık bir takım elbise giymesi gerekir.Nişan bohçası hazırlama, nişan bohçasında neler olur, nişan bohçası nasıl hazırlanır?

nişsn bohçası hazırlanışı

Nişanlanacak olan çiftlerin karşılıklı olarak nişan bohçası hazırlamaları çoğu yörelerimizde adettendir. Nişandan önce kız ve erkek tarafı diğer tarafa süslenmiş birer bohça gönderir. Nişan bohçalarının içinde bulunması gerekenler ve veriliş şekli yöreden yöreye farklılık gösterebilir.

nişanlık seçilirken nelere dikkat edilmeli

Erkek tarafının hazırladığı bohçada, gecelik takımı, iç çamaşırları, sabahlık, parfüm, makyaj seti, çanta, ayakkabı, etek ve ceketten oluşan bir takım veya elbise ile terlik bulunur. Kız tarafının hazırladığı bohçada ise pijama, ropdöşambr, iç çamaşır takımı, tıraş seti, terlik, gömlek, kravat, kemer, çorap ile parfüm yer alır. Tüm bunlara ilaveten kayınvalide ve kayınpederlere de hediyeler gönderilir.

Nişan fotoğrafları, nişan için fotoğraf çekimi

nişan fotoğraf çekimi nasıl yapılmalı

Eğer nişanınızı aile içinde yapıyorsanız, aileden birine resimlerinizi çekmesini rica edin. Bu kişinin resim çekmeye meraklı olmasında fayda vardır. Baktınız kimseyi bulamıyorsunuz, bir arkadaşınızı bu işle görevlendirebilirsiniz.Bu kişiye resimlerinizi çekerken dikkat etmesi gereken noktaları hatırlatın. Örneğin kadraj fotoğrafta önemlidir. Yani resimde en sol ve en sağdaki kişiler ile herkesin ayakları ve kafaları olmalıdır. Önemli bir konu daha; makinenize film almayı sakın unutmayın!

Bu güzel anınızı görüntüleyecek kişinin profesyonel biri olmasını isterseniz, kendisiyle nişanınızdan en az on gün önce görüşerek ne tarz resimler ve pozlar istediğinizi belirtmelisiniz.Eğer nişan ev dışında yapılıyorsa, fotoğrafçınız resimlerinizi misafirlerinize satacak. Bunun fiyatını önceden teyit edin. Ayrıca sizin kendi resimlerinize ödeyeceğiniz fiyatı öğrenin. Bu genelde misafirlerin fiyatının üçte biri ile yarısı arasında değişiyor. Genelde fotoğrafçılar filmlerin negatiflerini vermek istemezler. Anlaşmanızda belli sayıda resim aldığınız takdirde tüm negatifleri de bedelsiz alacağınızı teyit edebilirsiniz.

Fotoğrafçının herhangi bir aksiliğe karşı, yanında en az iki makinenin olmasını sağlayın. Ayrıca fotoğrafçının nişan mekanında zamanında bulunmasını sağlayıp, aile fertleri ile tanıştırın. Misafirlerinizi giriş anından itibaren görüntüleyin.Genelde profesyonel fotoğrafçılar video çekimi yapıyor. İstediğiniz özel çekimler varsa baştan belirtmeniz lazım. Kaç kopya video kaset verileceğini öğrenin. Bu video kasetlerinizi arzu ederseniz daha sonra DVD’ye de çekebilirsiniz. Unutmayın Bu anılar en özel ve güzel anılarız olarak kalacaktır.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler