Örgü Çocuk Eldiven Modelleri ve Yapılışı

Salı, Kasım 29, 2016 0 No tags Permalink

Hanımlar bu yazımızda sizlerle bebek eldiven veya çocuk eldiven modellerimizi paylaştık. Miniklerimizin elleri bu soğuk kış günlerinde üşümesin isteyen hanımlar bu eldivenleri örebilir hatta torunlarınız için de saklayabilirsiniz. Çünkü bu modellerimiz seneler bile geçse şirinliklerinden pek bir şey kaybetmeyecek gibi duruyorlar. Hadi hemen yapımına geçelim hanımlar:

en şık örgü çocuk eldiven modelleri

20 sıra tek lastik örelim. Bu sıramızda bir ters bir düz yapıyoruz. Hemen ardından beş sıra düz örgü yapalım. 42 ilmeğimizin tam ortasındaki iki ilmeğimizin sağında ve solunda her gidiş sırasında ilmek artırarak 42 ilmeği birlikte örelim. Bu kısmımız baş parmak kısmımız olacak. Yani parmak için 12 ilmeğimiz olacak.

kuzulu çocuk eldiven modeli yapılışı

12 ilmeğimizi parmak boyu uzunluğunda örelim. 16 sıra sonra tığ ile bütün ilmeklerimizi toplayalım ve sık iğne ile birleştirerek parmağı kapatalım. Kalan ilmeğimizi de şişe geçirerek örgümüze devam edelim. Örgümüze 41 ilmekle devam edelim. ‘0 sıra düz örgü yapıyoruz hanımlar. Bu esnada isterseniz istediğiniz deseni de koyabilirsiniz.
Kenardan 1 ilmek örüp 2 ilmek birlikte örüp 15 düz ör iki ,ilmek birlikte ör,bir ilmek düz,2 ilmek birlikte ve 15 ilmek düz 2 ilmek birlikte ve bir ilmek ör şeklinde her düz sıramızı örelim. Bu işleme 17 ilmeğimiz kalana dek devam edelim. Son 17 ilmeğimiz kaldığında da 17 ilmeği bitirelim ve ipimizi koparalım. Kolay gelsin hanımlar.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler