Salon Aydınlatma ve Duvar Dekorasyonu

Perşembe, Mart 16, 2017 0 No tags Permalink

Dekorasyondan bahsetmişken bu kez farklı bir duvar süslemesinden söz edeceğim. Üstelik duvarı delmek, çivi ya da dübel ile uğraşmak gerekmiyor. Duvar dekorasyonu için bu kez, kendinden desenli başlığı sayesinde duvarda çeşitli ışık ve gölge oyunları yapan bir abajur edinmeniz yeterli.

Böyle bir görüntü elde edebilmek için her şeyden önce o özel tasarımlı abajuru bulmanız gerekiyor. Abajurun başlığı kendinden bir desen taşımalı ki duvara yukarıdaki gibi estetik bir desen yansıtabilsin. Işığı kısmen geçiren kısmen tutan bu tip tasarım abajurlar için aydınlatma ürünleri satan mağazalara danışabilirsiniz. Renkli ve transparan başlıklı abajurlarla renkli yansımalar elde etmek de mümkün.

Bu tip aydınlatmanın dezavantajı, genellikle loş bir ortama mahkum olmanızdır. Odayı işlevsel olarak aydınlatmak istediğinizde, örneğin bir şeyler okumak istediğinizde odada mutlaka daha kuvvetli ışık kaynakları da bulunmalıdır. Odada kuvvetli bir ışık olduğunda ise abajurun gölge ve ışık oyunu görünmeyecektir.

 

Ancak ortama farklı bir atmosfer katmak, ambiyans yaratmak için bu uygulama son derece kullanışlı olabilir. Yemek odasında, holde, antrede, yatak odasında loş ama gözü okşayan bir süsleme için oldukça uygun görünüyor.

Aklınızda bulunsun sadece abajur başlıklarıyla değil, duvar aplikleriyle de bu tip yansıma oyunları yapmak mümkün. Duvara asılan apliklerin özellikle gölge oyunu için tasarlanmış olanları ile evin duvarında ilginç görüntüler elde edilebilir.

Salon duvar dekorasyonu fikirleri

Evlerin en çok kullandığımız yerleri olan salonların dekorasyonunda önemli bir yeri olan salon duvar dekorasyonu yaparken bazı dekorasyon fikirleri işinize yaracaktır. Salon Dekorasyonu yaparken duvarları daha verimli ve son trendlere uygun bir şekilde dekore edebilmek için bu fikirle mutlaka işinize yarayacaktır.

Salon duvar dekorasyon fikirleri başlıklar altında inceleyecek ve uygulamalı görseller ile salonunuzun duvarlarını dekore edeceksiniz. Salon duvar dekorasyonu küçük salonlar için önemlidir. Çünkü küçük salonlarda pek fazla yer olmadığından dekorasyon mevcut alan dekorasyon için değilde daha çok ihtiyaçları karşılamak için kullanılır. Bu durumda küçük salonlar duvarları kullanarak sıra dışı dekorasyon örneklerine imza atabilirsiniz.

Ahşap ya da Taş Duvar Dekorasyonu

Duvarların dekorasyonu konusunda artık daha fazla kafa yoracağız gibi duruyor. Bu örneklerde olduğu gibi son zamanlarda yükselişte olan ahşap paletler artık duvarları da kaplıyor. Paletler ile bir duvar seçilerek kaplama işlemi yapılıyor. Paletleri isterseniz doğal halleri ile bırakabilir isterseniz de zımpara ya da cila ile daha pürüzsüz bir hal almalarını sağlayabilirsiniz. Ahşap duvarların dışında Taş duvar dekorasyonu da son zamanlarda popülaritesini koruyor. Küçük taş parçaları ile yine aynı şekilde seçmiş olduğunuz bir duvarı kaplayarak farklı bir salon dekorasyonu yapabiliyorsunuz.

Tarzınıza Uygun Duvar Kağıdı Seçin

Oturma odası duvar dekorasyonu yaparken duvar kağıdı seçmek isteyebilirsiniz. Bu durumda sıradan değilde daha çok ilgi çekebilecek farklı duvar kağıtları seçerek modern ve iddialı bir oturma odasına sahip olabilirsiniz. Salon duvar dekorasyonu duvar kağıdı seçimi tüm odanın konseptini etkileyeceğinden seçeceğiniz mobilyalar ve aksesuarlar ile uyumlu olmasına dikkat edin.

Duvarlar Artık Birer Fotoğraf Albümü

Son zamanlarda en popüler duvar dekorasyon ürünü olan duvar fotoğraf albümü farklılık ve yaratıcılık bir arada bulunuyor. Sizde aile albümü ya da sevdiklerinizin fotoğraflarını asarak yanlarına farklı aksesuarlar ile uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte gösterilen farklı stiller ile sizde kendi salonunuza ya da evinizde istediğiniz bir duvara uygulayabilirsiniz.

Sevdiğiniz Sözler Duvarları Süslesin

Sevdiğiniz sözleri güzel yazı fonları ile ahşap malzemeler üzerine ahşabın dokusu ile uyumlu bir şekilde boyayıp sevdiğiniz sözleri üzerine yazarak duvarınız için güzel bir dekorasyon ürünü yapabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler