Tığ işi Kolay Patik Yapılışı

Pazar, Ocak 22, 2017 0 No tags Permalink

Hem oldukça basit, hem de çok seveceğiniz, ayaklarınızı sıcacık tutacak ve şık gösterecek patikler yapalım. Eminim ki severek öreceğiniz ve bu modelimizle arkadaşlarınıza, sevdiklerinize de örüp hediyeler edeceksiniz. Haydi şimdi bu patiğin apılışına geçelim.

Malzemeler

4 numara tığ

Nako saten ip iki kat

Yapılışı

Sihirli halkayla başlayıp 2 zincir çekiyoruz. Halkanın içine 7 tane tırabzan yapıp dolduruyoruz. Daha sonra sihirli halkayı kapatıyoruz.
2.ci sıramızda Her tırabzanın tepesine 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz.
3.cü sıramızda ilk deliğe 2 tane ikili tırabzan, ikinci ve üçüncü deliklere birer tırabzan, dördündü deliğe de 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Yani 2 deliğe tek üçüncü deliğe 2 tane tırabzan yapıyoruz.
4.cü sırada 3 deliğe tek, dördüncü deliğe 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde 5ci sıramıza da kadar aynı olacak. 6 ve 7ci sırada ise yanlarından artırıyoruz. Bunun için ilk 6 deliğe birer tane ikili tırabzan, 7 ci deliğe 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde yapıp ön kısmını bitiriyoruz.
Ayağımızın üst kısmı için ortada 6 tane delik bırakıp, alt ve yan kısımlar için 21 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde ayak kısmına göre 21 tane tırabzan yaparak patiğimizi yapıyoruz. Daha sonra iğneyle arka kısmından dikiyoruz.
Daha sonra farklı bir renkle etrafına 2 şer tane sık iğne, ön kısımlarına 1 er tana sık iğne yapıyoruz. Daha sonra üst kısımlarını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler