Tığ İşi Örgü Kırlent Yapılışı

Perşembe, Ağustos 25, 2016 0 No tags Permalink

Örgünün ev dekorasyonunda girmediği yer yok. Kırlentlerimizi örgüyle kılıf yaparak çok şık şekle dönüştürebiliriz.Bugünkü konumuzda tığ işi çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz kırlent modelini anlatacağız.

kırlent modelleri

Modeli trabzan ( dolgu ) yaparak yapıyorsunuz. Trabzanlara önden ve arkadan örme şeklinde model veriyorsunuz. Ve ortaya çok şık örgü modelleri çıkıyor. Bu örnekle örgü hırka modelleri de yapabilirsiniz. Yelek modelleri de . Yeleğin ön kısmına örnek olarak bu modelden koyabilirsiniz. Hadi hazırlayın iplerinizi başlıyoruz.Ev dekorasyonunda , balkonlarınızda, teraslarınızda kullanacağınız çok şık bir örgü kırlent modeli.

tığ işi kırlent yapımı

Malzemeler

Akrilik yün karışımı iplik ( farklı iplerle de örebilirsiniz)
5 mm tığ
Makas
İğne
35 x 35 yastık
Model 35 cm ölçülerinde bir kırlent içindir. Zincir sayısını artırarak büyütebilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz.

örgü kırlent modelleri

59 zincir çekerek başlayalım.

1.tur : 3 zincir çekerek başlayıp sıra sonuna kadar trabzan yaparak devam edelim.

2.tur : 3 zincir çekelim. İlk 2 trabzan üzerine önden tığı batarak trabzan yapalım. Şimdi sıra sonuna kadar 3 trabzan arkadan batarak örelim. 3 trabzan önden batarak örelim.

35 cm olacak şekilde aynı şekilde örnekleri birbiri üzerine değişim yaparak örmeye devam edelim. Önden ördüğümüz kısmın üzerine arkadan örme gelecek. Arkadan ördüğümüz kısma ise önden. Yapılış şemasını aşağıda görebilirsiniz.
Ve kırlenti 1 parça örecekseniz aynı şekilde iki parça farklı renklerde örüp karşılıklı olarak tersten dikiyoruz. Sonra 1 köşe açık kalacak. Buradan yastığı içine yerleştirip ağız kısmını düzgün bir şekilde dikiyoruz.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler