Tığ İşi Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çarşamba, Ağustos 24, 2016 0 No tags Permalink

Bu konumda sizlere çok güzel bir bebek battaniyesinden bahsedeceğim sizlere. Çizgili popcorn bebek battaniyesi. Adından anlaşılacağı gibi popcorn şeklinde ve çok şık hem rengarenk hem çizgi şeklinde hem de çok şık görünüşe sahip kullanışlı bir bebek battaniyesi.

tığ işi bebek battaniyesi yaılışı

Elde kalan iplikleri değerlendirmek için çok güzel bir model. Hem iplikleriniz dğerlenecek, hem zevkle öreneceksiniz hem de ortaya harika bir battaniye modeli çıkacak. Bugünde çizgili popcorn bebek battaniyesinden bahsetmek istiyorum. Tek kişilik örgü battaniye , çift kişilik örgü battaniye de çok güzel olacaktır.

kalan ipliklerden tığ işi bebek battaniyesi örneği

İsterseniz bunu büyütüp kendinize hatta çift kişilik battaniye bile yapabilirsiniz hatta belki de üşenmeyip yatağınız ya da bazanızın üstüne üşenmeyip o kadar büyütüp çok şık örtü olarak bile kullanabilirsiniz. Bu modeli bebek patiği örüp üst kısmında kullanabilirsiniz. Çok şık bir bere yapabilirsiniz. Önemli olan örneği öğrenip çok farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. O halde sizlerle öğreyi paylaşalım göreceksiniz çok kolay ve zevkle yapabileceğiniz bir örnek şimdiden kolay gelsin.

rengarenk bebek battaniyesi yapılışı

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • 5 mm tığ

115 zincir çekerek başlayalım. 4 zincirden itibaren her bir zincir üzerine bir trabzan yapalım. (113) 1 zincir çekip dönelim. 4 sık iğne yapalım. Şimdi aynı yere son ilmekleri birlikte örecek şekilde 4 veya 5 trabzan yapalım. Daha sonra yanından devam ederek 3 sık iğne yapalım. Bu işlemi 3 sık iğne, popcorn örgüyü sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3 zincir çekip dönelim ve her bir ilmek üzerine 1 trabzan yapalım sıra sonuna kadar. Daha sonra 1 zincir çekip dönelim bu turda popcorn örgüleri arada kalacak şekilde örelim. Turları tekrar ederek örgümüze devam ediyoruz. Örgü koltuk şalları ve dilediğiniz her şeyi örebilirsiniz. Aşağıda renk renk örülmüş popcorn bebek battaniyesi modellerini göreceksiniz.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler