Yeni İğne Oyası Örnekleri

Çarşamba, Ağustos 24, 2016 0 No tags Permalink

Sadece başı kapalı bayanların değil genelde her bayanın evinde ve çeyizinde bulunan tülbent ve yazmalar, modellerine göre kenarları isteğe göre şık ve zarif bir görünüşe sahip olan iğne oyaları ile de süslenebilir. Tülbent, ince ve sık dokunmuş yumuşak pamuklu kumaştan yapılmış başörtüsüdür. Halk arasında bayanların başında oldukça sık görülür. Genellikle tesettürlü hanımlar türbanlarının altına sararlar. Tülbentin düzgün ve güzel durması için kenar oyasına gerek duyulmaktadır. En sık kullanılan tülbent oyaları iğne oyası örnekleridir. Bugünkü konumuzda sizlerle iğne oyası örneklerini paylaşacağız.

zarif iğne oyası örnekleri

İğne oyası tülbent kenarları için pamuklu veya sentetik iplikler kullanılır. İğne oyası, iğne ile işlenen, ince işçilik gerektiren geleneksel Türk el işi sanatıdır. Birçok maharetli hanım tarafından tercih edilip işlenir. Bizde İğne oyası tülbent kenarı örmek isteyen bayanlar için birçok iğne oyası tülbent modelleri hazırladık. Kolaydan zor modellere kadar çok çeşitli tülbent kenarlarını sitemizde bulmanız mümkün. İğne oyası bilmeyen hanımlar bu modelleri görüp yapamayacaklarını düşünmesinler. Açıklamalı anlatımlı kolay iğne oyası ve tülbent kenarları modellerimizle başlayabilirler.

şık iğne oyası örnekleri

İğne oyası için en önemli unsur doğru tekniği kullanmaktır. Bunun içinde yazılı ve görsel anlatımları takip etmeniz gerekiyor. Tülbentler genellikle her renkte mevcuttur. Zevkinize göre istediğiniz renk ve modelleri hatta renkleri seçebilirsiniz.Tülbent dantellerinde dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.Galerimizde ki modellere bakıp seçim yapabilirsiniz.Hatta modelleri büyütüp örneklerini çıkartmanız bile mümkün.

Henüz Yorum Yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Haberler